PTTK Brodnica

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do odwiedzenia naszego regionu !

Zdjęcie Sekcji

W dniach 10-12 maja 2019r odbędzie się  XV Ogólnopolski Zlot Młodzieży Wiejskiej PTTK, regulamin i karta zgłoszenia  w załączniku nr 1 poniżej .

Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze , Oddział  w Brodnicy

Powstał 24 czerwca 1952 roku i jest jednym z najstarszych oddziałów PTTK w Polsce .Posiada własny organizacyjny sztandar.

Siedziba administracyjna Oddziału znajduje się w XIV w Wieży Mazurskiej w Brodnicy , która jest własnością Oddziału

Obecnie Oddział liczy trzy koła środowiskowe, klub żeglarski i jedno koło SKKT i   skupia 260 członków i jest najliczniejszym stowarzyszeniem w regionie . Za cel stawia sobie przede wszystkim promocję regionu brodnickiego, jego walorów przyrodniczych i krajobrazowych oraz działalność edukacyjno-popularyzatorską w zakresie turystyki i krajoznawstwa.

Podstawową bazą turystyczną Oddziału jest Stanica Wodna w Bachotku położona w lesie nad jeziorem, w centrum Pojezierza Brodnickiego. Stanica dysponuje miejscami noclegowymi w pawilonie murowanym i domkach kampingowych, polem namiotowym, sprzętem pływającym i gastronomią. Przystępne ceny służą przede wszystkim prawdziwym miłośnikom przyrody i wodniakom oraz turystyce wędkarskiej .

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych

Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje

w zrównoważone rybołówstwo realizowana w ramach Środka 4.1 objetego osią priorytetową 4. Zrównoważony rozwój obszarów zależnych od rybactwa .

„ Remont i przebudowa wodnego kompleksu rekreacyjnego na terenie LGR Drwęca”

Udział środków finansowych

Pochodzacych z UE  w operacji :  328 260,54 zł

Całkowity koszt  :                          386 188,87 zł

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych

Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje

"Uruchomienie edukacyjnej kawiarenki internetowej, instalacja ogólnodostępnej i bezpłatnej sieci internetowej oraz monitoringu wizyjnego w miejscowości Bachotek”

Udział środków finansowych

Pochodzacych z UE  w operacji :  72 693,50 zł

Całkowity koszt  :                          85 521,77 zł

Załącznik nr 1 Galeria

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

Konkurs ofert Akademia Młodego Trapera Zielona Szkoła - Leśna Przygoda Spływy Kajakowe , w kajaku jak dawniej tata i mama Bliżej siebie , dalej od używek Brodnicki Park Krajobrazowy Górzno - park linowy i inne zajęcia . Letnie Kolonie Moja druga twarz Moje miasto - Brodnica Pomaluj Mój Świat Wczasy Indywidualne

Strona współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu państwa .

Projekt i wykonanie Pex Studio. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.