PTTK Brodnica

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do odwiedzenia naszego regionu !

Trochę o Pojezierzu Brodnickim

Zdjęcie Sekcji

Pojezierze Brodnickie, nazywane też krainą 101 jezior, położone jest w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, charakteryzuje się zróżnicowanym ukształtowaniem terenu, długimi łańcuchami jezior rynnowych,które ukryte są pośród bujnych lasów. Najciekawsze tereny, najbardziej atrakcyjne przyrodniczo i krajobrazowo zostały objęte ochroną Brodnickiego Parku Krajobrazowego i Górznieńsko - Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Wśród licznych osobliwości przyrodniczych możemy zobaczyć wiele rzadkich ptaków z bielikiem na czele.

 

Odwiedzając Pojezierze Brodnickie przed rozpoczęciem wędrówek po szlakach turystycznych warto poznać samą Brodnicę. Miasto położone jest na północno wschodnim krańcu województwa kujawsko- pomorskiego i ze swymi zabytkami i 700-letnią historią uważane jest za perełkę Pojezierza Brodnickiego. Nazwa miasta wywodzi się od przeprawy brodu przez malowniczą rzekę Drwęcę. Bylo to centrum historyczne regionu zwanego Ziemią Michałowską na której krzyżowały się dawne szlaki komunikacyjne oraz handlowe pomiędzyZiemią Chełmińską, Mazowszem i terytorium Prus. W ciągu roku miasto gości bardzo wielu turystów zapewniając im wiele atrakcji turystycznych i przygód.

 

      

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych

Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje

w zrównoważone rybołówstwo realizowana w ramach Środka 4.1 objetego osią priorytetową 4. Zrównoważony rozwój obszarów zależnych od rybactwa .

 „ Remont i przebudowa wodnego kompleksu rekreacyjnego na terenie LGR Drwęca”

Udział środków finansowych

Pochodzacych z UE  w operacji :  328 260,54 zł

Całkowity koszt  :                          386 188,87 zł

  

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych

Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje

w zrównoważone rybołówstwo realizowana w ramach Środka 4.1 objetego osią priorytetową 4. Zrównoważony rozwój obszarów zależnych od rybactwa .

 "Uruchomienie edukacyjnej kawiarenki internetowej, instalacja ogólnodostępnej i bezpłatnej sieci internetowej oraz monitoringu wizyjnego w miejscowości Bachotek”

Udział środków finansowych

Pochodzacych z UE  w operacji :  72 693,50 zł

Całkowity koszt  :                          85 521,77 zł

 

Galeria

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

Akademia Młodego Trapera Zielone Szkoły - Leśne Przygody Spływy Kajakowe , w kajaku jak dawniej tata i mama Bliżej siebie , dalej od używek Brodnicki Park Krajobrazowy Górzno - stolica geocachingu. Letnie Kolonie Moja druga twarz Moje miasto - Brodnica Pomaluj Mój Świat Wczasy Indywidualne

Strona współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu państwa .

Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na nasz użytek. Więcej o Ciasteczkach
Projekt i wykonanie Pex Studio. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
F
FB