Zdjęcie Sekcji

O Nas

Trochę historii

Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze , Oddział  w Brodnicy Powstał 24 czerwca 1952 roku i jest jednym z najstarszych oddziałów PTTK w Polsce .Posiada własny organizacyjny sztandar.

 

Siedziba administracyjna Oddziału znajduje się w XIV wiecznej  Wieży Mazurskiej w Brodnicy , która jest własnością Oddziału  Za cel stawia sobie przede wszystkim promocję regionu brodnickiego, jego walorów przyrodniczych i krajobrazowych oraz działalność edukacyjno-popularyzatorską w zakresie turystyki i krajoznawstwa. Podstawową bazą turystyczną Oddziału jest Stanica Wodna PTTK w Bachotku.

 

Stanica jest najstarszym obiektem wypoczynkowym na Pojezierzu Brodnickim powstała w 1954 roku , a została założona przez Marię Okołów – Podhorską. Stanica jest wspomniana w zbiorze opowiadań Ryszarda Kapuścińskiego „ Busz po polsku „ pt. „Ocalony na tratwie „ , a brzmi to tak   „ Od stacji Tama Brodzka , piechotą przez las , idą do Stanicy Wodnej. Gniazdo domków rozsiadła na płaskim stoku wzgórza nazywa się Bachotek „.

 

Rodzinnie , aktywnie , krajoznawczo ...

 

Jeśli chcą państwo wypocząć od zgiełku codziennego życia, poobcować z naturą lub po prostu zrelaksować się w blasku słońca, znaleźli właśnie państwo najlepsze do tego miejsce. Nasz ośrodek jest świetnym punktem wypadowym na wiele pięknych szlaków pieszych , rowerowych , a przede wszystkim   wodnych, które można przemierzyć kajakiem, najlepiej z nami.

Warto zauważyć, że jednocześnie nie znajdą tu państwo tłumów ludzi, którzy zakłócają spokój w trakcie obcowania z naturą. Stanica znajduje się nad jednym z najpiękniejszych jezior pojezierza. Jest ono   także jednym z czystszych  jezior w Polsce (2 klasa czystości). Posiadamy plażę z pomostem, w sezonie jest strzeżone kąpielisko . Niedaleko plaży znajduje się plac zabaw, dzięki czemu nie muszą państwo opuszczać plaży by mieć swoje pociechy na oku.

 Znajdą państwo u nas także miejsce na ognisko , plac zabaw , halę sportową , boisko do siatkówki plażowej  bar, gdzie dostaną państwo zimne napoje  w sam raz na letnie upały lub zjedzą coś na szybko. Mogą państwo skorzystać z  pysznych  i sycących  domowych  obiadów  w naszej stołówce.

W sezonie czynny jest sklep spożywczy, gdzie można kupić zawsze świeże pieczywo, nabiał itp.. Oferujemy państwu pobyt w domkach 3, 4  lub 5 os., pokoje 2 i 3 os., albo pobyt na polu namiotowym.

 

Ośrodek dysponuje sprzętem pływającym. Sala kominkowo - edukacyjna i sala Izba Tradycji Rybackich  wyposażone w komputery i sprzęt multimedialny. Kuchnia ogólnodostępna  z wędzarnią i grillem. Na terenie stanicy wodnej dostępny jest bezprzewodowy internet wi-fi. Obiekt jest monitowany.

 

Ważna Informacja: W obiekcie przyjmowane są osoby pełnoletnie , osoby niepełnoletnie tylko z rodzicami lub  opiekunami prawnymi. 

Psy wyprowadzamy tylko na smyczy , sprzątamy po swoich pupilach .

 

Dzięki naszemu bogatemu i wszechstronnemu doświadczeniu,  a także dlatego, że sami chętnie uprawiamy turystykę, zawsze służymy pomocą.

Od 2008 roku jesteśmy oficjalnie organizatorem turystyki wpisanym do rejestru pod numerem 182 Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego .

Organizujemy:

 

  • Zielone szkoły z autorskim programem,
  • kolonie,
  • wycieczki szkolne z autorskim programem,
  • imprezy integracyjne,
  • spływy kajakowe z transportem osób i kajaków,
  • wycieczki autokarowe.

 

Gwarantujemy przystępne i elastyczne ceny.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, udzielimy wszelkich odpowiedzi i jeśli się państwo zdecydują, zarezerwujemy pobyt.

Zobacz też

Noclegi i wyżywienie

Oferta dla dzieci i młodzieży

Imprezy integracyjne dla firm i rodzin

Spływy kajakowe

Pole namiotowe

Wypożyczalnia sprzętu

Wycieczki autokarowe

Regulamin rezerwacji .

Regulamin Stanicy Wodnej PTTK w Bachotku

Regulamin wypożyczalni sprzętu pływającego

Pełna oferta
Go up